Korsarz z Łodzi

Home Forums Powitanie Przedstaw się Korsarz z Łodzi

 • This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 53 total)
 • Author
  Posts
 • #1517
  Andrzej Suszek
  Participant

  Miło mi poinformować, że korsarz POL-39 tydzień temu przeprowadził się do Łodzi. Po niezbędnych naprawach pokładu i kokpitu załoga w składzie Andrzej i Danuta rozpocznie treningi celem dołączenia do reszty floty na regatach. Przewidywana wstępna gotowość startowa na drugą połowę sezonu 2019.
  [attachment=454]IMG_6974.JPG[/attachment]

  #1937
  Bogdan Knitter
  Keymaster

  Witamy Andrzej!
  Super, ze dołączyliście do naszej grupy Korsarskiej!

  #1938
  Tadek
  Participant

  Witaj Jędrek.
  Widać, że nie marnujesz czasu – fajnie.

  #1939
  Łukasz
  Participant

  Witaj Jędruś,

  Super, że dołączyłeś do nas :)
  Hmm… ale dlaczego dopiero druga połowa sezonu ? :whistle:

  Ja swojego korsarza mam ~60km od Łodzi – w moim przypadku drobny remont, więc jeśli chciałbyś się spotkać, czy pogadać przy Korsarzu to daj znać.

  No i oczywiście gorąco zapraszam do oficjalnego wstąpienia do nas – tutaj

  #1940
  Andrzej Suszek
  Participant

  Dlaczego druga połowa sezonu? A może już w drugiej połowie? Na razie warunki lokalowe są takie jak na zdjęciu. Nie ma jak się ruszyć wokół łódki. Z tego powodu nawet drobny remont może przeciągnąć się do ciepłej pory. Łódka była częściowo remontowana ale ten remont trzeba dokończyć w zakresie wnętrza i pokładu. Bo nie planuję tej przygody na 1 – 2 sezony. No i może się jeszcze uaktywnić efekt zmiany właściciela: coś co działało do tej pory, obsłużone nieco inaczej natychmiast się popsuje. Więc na razie ostrożnie: dopiero / już druga połowa sezonu. Kupiłem Korsarza by oddzielić od kabinowego jachtu funkcje regatowe, bo regaty jachtów turystycznych w ogóle stoją na głowie. Teraz mam do każdego celu osobną łódkę. Ale to też trochę czasu zabierze Korsarzowi. Są w planie na wiosnę Regaty na Wiśle gdzie Korsarz bez ekipy brzegowej nie bardzo pasuje. Możliwe zresztą, że zajedziemy na wiosnę na regaty do Charzykowów bo mam tam po drodze do brata. Na razie załatwiam formalności: dziś urząd skarbowy, jutro przerejestrowanie przyczepy. Na wstąpienie do PFKK też przyjdzie czas. Czy cała załoga musi / powinna wstąpić do floty? Czy czasem załogant może nie być zrzeszony w jakichś regatach? I bardzo ważne pytanie z dziedziny remontowej: jakim lakierem, chemoutwardzalnym, rozpuszczalnikowym były zwykle malowane korsarze? Czy od razu zaplanować epoksyd czy ostrożnie?

  #1943
  Czerwiński
  Participant

  Witam, ja w temacie technicznym a właściwie lakierniczym. Znam tą łódkę od jej pierwszego startu na terenie Polski, czyli od regat w Charzych bodajże 4 lata temu. Jeśli chodzi o pokład to na pewno był lakierowany chemoutwardzalnym lakierem, potem chyba nic w tym temacie nie było robione. Co do Korsarzy drewnianych i z drewnianym pokładem to sprawa jet zdecydowanie dowolna przy wyborze lakieru. Moja drewniana łódka o nazwie MaBe od początku jej użytkowania była lakierowana lakierem „rozpuszczalnikowym” jak to określiłeś i do dnia dzisiejszego czyli już 7 rok, takim lakierem jest zabezpieczona. Niemniej większość łódek we flocie jest polakierowana chemoutwardzalnymi lakierami. Ponieważ brałem udział w paru takich akcjach wiem, że najczęściej we wschodniej flocie używaliśmy lakieru Teknodur, daje bardzo fajny połysk i sporą odporność mechaniczną. Drugim typem jest lakier „Sea-line lakier jachtowy poliuretanowy połysk” fajnie schnie i dobrze się matowi przed kolejnymi warstwami. A jak byś chciał cos bardziej wyrafinowanego to EPIFANES robi super lakier satynowy :).

  #1944
  Andrzej Suszek
  Participant

  Nie idą mi maile na info(at)korsar.pl więc napiszę tu: Chciałbym przerejestrować łódkę. Jak to dokładnie zrobić? Co przesłać: dowód rejestracyjny?, umowę? kopię umowy? Jakiś wniosek? Chyba raczej to wszystko tradycyjną pocztą. No i oczywiście chciałbym wstąpić przy okazji do Floty. Przy tej okazji pytanie: czy załogant też powinien być w stowarzyszeniu czy tylko lepiej by było? Czy na niektórych regatach można startować z innym dowolnym załogantem? Chciałbym promować klasę wśród znajomych i może kogoś namówię na wspólny start.

  #1945
  Bogdan Knitter
  Keymaster

  Czesc Jędruś,
  nasz mail funkcjonuje, moze cos zle napisales?

  Jezeli chodzi o wstapienie do naszego Stowarzyszenia, to prosze o wypelnienie wniosku:
  https://korsar.pl/pdf/Deklaracja_czlonkowska_Korsarz.pdf
  mozesz uzyc jednego wniosku do zgloszenia dwoch osob, skladke czlonkowska w wysokosci 100 PLN od zalogi prosze wplacis na konto:
  Polska Flota Klasy Korsar
  BZ WBK SA O/Chojnice
  PLN
  93 1090 2590 0000 0001 3707 7074
  Z kim bedziesz startowal na regatach, to nie ma znaczenia, mozesz zmieniac zalogantow bez konca. Jedynym ograniczeniem jest to, ze prawo glosu w sprawach zwiazanych ze Stowarzyszeniem maja tylko czlonkowie, czyli te dwie osoby, ktore widnieja na wniosku zgloszeniowym.

  Rozumiem, ze kupiles lodke z numerem POL 39 i chcesz ten numer zatrzymac?
  Jezeli tak, to nie potrzebuje zadnych dodatkowych papierow, wystawie ci dowod rejestracyjny po wstapieniu w nasze szeregi. Dane tej lodki mam w naszym banku informacji ;)

  pozdrawiam,
  Bogdan

  P.S
  Wniosek mozesz wyslac droga mailowa, scan czy zdjecie, nie ma znaczenia. Oczywiscie list tez moze byc, jednak opracowanie potrwa troche dluzej.

  #1947
  Łukasz
  Participant

  Hej,

  Jędruś wrote:
  Nie idą mi maile na info(at)korsar.pl ….

  Jeśli masz skrzynkę mailową w WP.PL to tak zgadza się od nich nie dochodzą maile do nas. Zgłaszam to już Administratorom poczty WP i twierdzą, że u nich wszystko jest OK. Tylko, że to od nich tylko nie dochodzą maile na [at]korsar.pl oni wiedzą swoje i już – od taka rozmowa z nimi.
  W razie czego spokojnie możesz pisać na info(kropka)korsar[at]gmail(kropka)com

  #1948
  Andrzej Suszek
  Participant

  Właśnie mam skrzynkę na wp.pl Ale to nie to opóźnia rejestrację. Na razie trwa rodzinna procedura wyboru nazwy nowej łódki. Cierpliwości :-)

  #1949
  Łukasz
  Participant

  Słuchaj zawsze możesz napisać jakie myśli chodzą Wam po głowie może coś podpowiemy :woohoo: 👿 :whistle:

  #1950
  Bogdan Knitter
  Keymaster

  „Cierpliwa” to calkiem fajna nazwa dla lodki :D

  #1952
  Tadek
  Participant

  Jędruś zapodał za długą nazwę – to Bogdan skrócił

  #1985
  Łukasz
  Participant

  @Jędruś

  Jak idą prace?

  #1987
  Andrzej Suszek
  Participant

  Z pracami na POL-39 właśnie startuję. Kabinowa łódka wyjechała z hangaru na majówkę i Regaty Na Wiśle więc zrobiło się miejsce. Niestety nie tylko korsarz jest do zrobienia. Ale jakoś to się pogodzi. W sierpniu mamy rodzinne wakacje więc regaty na korsarzu od września. To wcale nie tak odległy termin. Wcześniej może uda się gdzieś koło domu zejść na wodę. W miarę postępu przygotowań będę zamieszczał fotorelację.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 53 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.

korsar.pl © 2024. All rights reserved.