Który kadłub jest najszybszy?

Home Forums Rozmowy o Korsarzu Technika Który kadłub jest najszybszy?

 • This topic is empty.
Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
 • Author
  Posts
 • #1311
  Paweł Prus
  Participant

  Z tego co się zdążyłem zorientować to na przestrzeni lat Korsarze były budowane w co najmniej kilku wersjach kadłuba. Ja sam trafiłem już na ślady co najmniej 2 różnych kadłubów drewnianych i ok. 5 laminatu. Zastanawia mnie kwestia, czy któryś konkretny kadłub uważany jest za najszybszy lub najlepszy z innego powodu? Czy na regatach częściej wygrywają drewniane „kredensy” czy plastikowe „mydelniczki”?? :) Czy kadłub laminatowy co do zasady jest lżejszy niż drewniany czy wręcz przeciwnie?

  #1684
  Bogdan Knitter
  Keymaster

  :) moj dobry przyjaciel powiedzialby „ten kadlub jest najszybszy, ktory w danym dniu wygral regaty” ;)
  co do roznorodnosci Korsarzy, to masz w pelni racje, ale roznice sa tylko w pokladach, kadlub jest zawsze ten sam, tzn.do ca.84 roku stary zarys od 84 roku nowa linia. W Polsce nie spotkalem jeszcze Korsarza wyprodukowanego po 84 roku. Te nowe sa troche szybsze, ale nie jest to wielka roznica.

  Z moich doswiadczen regatowych w Polsce stwierdzam, ze kredensy sa minimalnie szybsze, ale tylko dlatego, ze sa lzejsze od naszych mydelniczek;) Zdazaja sie tez ciezkie drewniaki, wszystko zalezy do czego dana lodka zostala zbudowana, regat lub milego zeglowania?

  Jedno jest pewne kazdy ma szanse na czolowe miejsce :)

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.

korsar.pl © 2024. All rights reserved.