Facebook

Home Forums Rozmowy o Korsarzu Rozmaitości Facebook

 • This topic is empty.
Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)
 • Author
  Posts
 • #1440

  Witam forumowiczów,

  chciałbym zapytać Szanowne Grono czy widzicie sens i potrzebę stworzenia na facebooku profilu Polskiej Floty Klasy Korsarz?

  Zakładając hipotetycznie, że w wyniku demokratycznego i tajnego głosowania okaże się że wchodzimy w ten rodzaj promocji klasy to czy jest wśród nas osoba, która chciałaby i mogłaby się tym tematem zająć? 👿

  Pozdrawiam

  #1634
  Marcin
  Participant

  Popieram, choć żadnej pomoc nie mogę zaoferować :)

  #1639
  Paweł Prus
  Participant

  Choć nie jestem pewien co do skuteczności takiej promocji na FB (w przypadku http://www.korsar.pl), to mogę się tym zająć. Prowadzę fanpejdża Dobrych Wiatrów, więc mógłbym równocześnie robić to samo z fanpejdżem klasy Korsarz. Należałoby tylko się zastanowić, czy ma być to profil jachtów Korsarz, Floty, Stowarzyszenia, czy portalu http://www.korsar.pl ?

  #1644
  Quote:
  …mogę się tym zająć

  Paweł – super! dzięki ;)

  Quote:
  Należałoby tylko się zastanowić, czy ma być to profil jachtów Korsarz, Floty, Stowarzyszenia, czy portalu http://www.korsar.pl

  W mojej ocenie powinna być to przede wszystkim promocja klasy. Na tym wg. mnie najbardziej powinno nam zależeć – aby korsarz był z roku na rok coraz bardziej popularną żaglówką w Polsce. W ślad za tym będzie przybywało nam nowych członków i coraz większa grupa żeglarzy będzie cieszyła się tą świetną łódką.
  Jeżeli będziemy promować klasę korsarz to coraz bardziej popularny będzie stawał się nasz portal i Stowarzyszenie. Jednak priorytetem dla mnie jest dobro klasy.

  a jak Wy sądzicie?

  #1647
  Marcin
  Participant

  Myślę, że Michał ma rację, że na facebooku powinniśmy propagować przede wszystkim klasę. To z pewnością będzie promocja zarówno stowarzyszenia , jak i portalu, o których informacje będą pojawiać się przecież przynajmniej przy okazji. Wystarczyłoby np., aby widoczna była informacja, że fanpejdż jest prowadzony przez Stowarzyszenie (niczego nie ujmując Pruzkyemu, oczywiście) albo, żeby były tam linki do portalu.

  Tak na marginesie to chyba muszę częściej zaglądać na fb :blush:

  #1657

  @pruzky

  nie widzę sprzeciwu forumowiczów, więc w mojej ocenie możesz zacząć działać :cheer:
  jak już coś zrobisz to podaj linki to podepniemy fanpejdża pod nasza stronę.
  powodzenia!

  #1671
  Paweł Prus
  Participant

  Już miałem założyć tego fanpejdża, ale muszę raz jeszcze z Wami skonsultować jego nazwę:)

  Sprawa wygląda następująco: na FB jest kilka fanpejdży różnych klas łodzi. I z tego co się zdążyłem zorientować to żadna nie występuje jedynie pod nazwą klasy.
  Bierze się to chyba stąd, jak działa wyszukiawrka FB. Jeżeli wpisze się do niej słowo Korsarz to podsuwa od razu wszystkie możliwe strony z tym słowem w nazwie plus osoby, które mają takie nazwisko. W tej chwili podsuwa na pierwszym miejscu Tawernę Korsarz.

  Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że słowo Korsarz funkcjonuje w języku codziennym. Więc obawiam się, że jeżeli nazwiemy naszego fanpejdża po prostu Korsarz, to wtedy nie każdy złapie, że to o jachty chodzi.

  Dodatkowym utrudnieniem jest polityka prowadzona przez FB – nie zapominajmy, że jest to przede wszystkim biznes.
  FB pozwala założyć fanpejdża w 6 przypadkach: 1. Lokalny biznes lub miejsce, 2. Firma, organizacja lub instytucja, 3. Marka lub produkt, 4. Artysta, zespół lub osoba publiczna, 5. Rozrywka, 6. Strona dobroczynnej organizacji lub Społeczności.

  Z tego co zdążyłem zauważyć, to każda klasa obecna na FB działa inaczej i występuje pod inną nazwą. I najczęściej jest to albo społecznośc jakiegoś portalu („470er.pl – czyli Ogólnopolski Portal Klasy 470”) albo flota danej klasy („Klasa 505 w Polsce”)

  Niektóre nazwy są w ogóle kuriozalne i wręcz utrudniają dotarcie na te fanpejdże. Np. fanpejdż Hobbie Catów ma nazwę „PHCA” :) W życiu bym tam nie trafił gdyby nie google ;)

  Dlatego proponuję raz jeszcze rozważyć pod jaką nazwą ma powstać ten fanpejdż:

  1. Korsarz
  2. Jachty Korsarz
  3. Flota Korsarz
  4. Polska Flota Klasy Korsarz
  5. Klasa Korsarz w Polsce
  6. Inna nazwa (jaka?)
  Ja jestem za numerem 4 lub 5. Nie pozostawiają wątpliwości o co chodzi na pierwszy rzut oka i wyróżniać się będą w wyszukiwarce. Ta nazwa pozwoli też nam założyć fanpejdża jako „Społeczność”
  Napiszcie my co o tym myślicie.

  Pozdr
  Pruzky

  ps. Może być niezrozumiałym dla Was dlaczego tym pisze i jakie to ma znaczenie. FB nie pozwala usunąć trwale treści, które raz tam zostaną zamieszczone. Co oznacza, że jak popełni się na początku błąd co do nazwy, a potem się zmieni zdanie i założy nowy fanpejdż, to ten stary i tak zostanie w wyszukiwarce, która będzie kierowała tam czasem nowe osoby. Śmietnika raz założonego na FB nie da się po prostu usunąć, dlatego należy przemyśleć tu każdy krok ;)

  #1678

  @pruzky

  z Twoich propozycji najbardziej podoba mi się nr. 4 czyli Polska Flota Klasy Korsarz.
  Jednak zastanowiłbym sie jeszcze nad Klasa Korsarz.

  #1694

  Pruzky,

  i jak tak sytuacja ?
  Jest juz się czym chwalić?
  Ahoj

  #1701
  Paweł Prus
  Participant
  Michał Wójcik wrote:
  Pruzky,

  i jak tak sytuacja ?
  Jest juz się czym chwalić?
  Ahoj

  Jeszcze nie, ale wezmę się za to niebawem. Rozumiem, że stanęło na Polska Flota Klasy Korsarz?

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.

korsar.pl © 2024. All rights reserved.