Czy Korsarz jest dla mnie?

Home Forums Powitanie Przedstaw się Czy Korsarz jest dla mnie?

 • This topic is empty.
Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • Author
  Posts
 • #1262
  Anonymous
  Inactive

  Dzień dobry

  Jestem już znacznie po 40tce ale w dobrej formie:) Żeglowałem trochę jako nastolatek na śródlądziu głownie na kabinówkach, a teraz znów chcę wrócić do tego sportu. Szukam łódki otwarto-pokładowej na Zalew Zegrzyński głównie do samotnego pływania (70%), czasem z 15-letnim synem, który ma już patent żeglarza, a czasem chciałbym wziąć jeszcze na pokład młodszego 7-latka i nie przestraszyć go zbytnimi przechyłami. Czy Korsarz to dobry wybór czy raczej zbyt narwista? Bardo chętnie wysłucham opinii. Czy są jeszcze dostępne łodzie nowe? Jeśli tak to gdzie ich szukać?

  #3117
  Bogdan Knitter
  Keymaster

  Witaj!
  Dzięki za zainteresowanie nasza klasa, jeżeli szukasz odkrytopokladowej łódki i chcesz pływać w70% samotnie, to chyba Korsarz nie jest najlepsza opcja. Oczywiście można pływać samemu, ale czy o to chodzi w regatowej lodzi ze spinakerem? Raczej nie, pływanie Korsarzem, to przede wszystkim frajda w ślizgu z załogantem na trapezie i tutaj myśle, ze twój syn szybko nabrałby chęci i po pierwszej próbie już nigdy nie chciałby pływać na łódce bez trapezu. Ja na przykład pływam rekreacyjnie z wnuczka dziesięcioletnia. Dobrze wyposażony Korsarz ma dużo możliwości trymu i można go tak ustawić, aby nawet przy silnych wiatrach był do opanowania, ale to wymaga wiedzy, a takowa najlepiej zdobywa się startując w regatach. Co do nowych Korsarzy, to możesz kupić tutaj nówkę: http://www.eiermann.de/Segeljollen/Korsar/Mader_Korsar.html
  pozdrawiam

  #3118
  Anonymous
  Inactive

  Cześć Bogdan

  Bardzo dziękuję za odpowiedź. Zainteresowało mnie to, że da się też Korsarzem rekreacyjnie popływać z 10letnim dzieckiem. Rozumiem, że z kolei 3 osoby to już trochę ciasno dla tej żaglówki, prawda?

  Pozdrawiam

  #3119
  Bogdan Knitter
  Keymaster

  rekreacyjnie to ja pływam dwóch dorosłych + dwoje dzieci, miejsca jest wystarczająco dużo, oczywiście nie jest to łódka kabinowa. Duże znaczenie ma tez rodzaj wybudowy kockpitu, są różne. Najlepiej podjechać do nas na regaty i zobaczyć live.

  #3120
  Anonymous
  Inactive

  Dziękuję za zaproszenie, jak będę się wybierał w okolice Chojnic to zajrzę w takim razie :)
  Na razie jeszcze tu lokalnie na Zalewie Zegrzyńskim chcę przetestować pewną łódkę. Dziękuję za wszystkie spostrzeżenia. Pozdrawiam

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.

korsar.pl © 2023. All rights reserved.