Aktualne zdjęcia

galeria lewa
galeria lewa1
galeria lewa10
galeria lewa11
galeria lewa12
galeria lewa13
galeria lewa14
galeria lewa15
galeria lewa16
galeria lewa17
galeria lewa18
galeria lewa19
galeria lewa2
galeria lewa20
galeria lewa3
galeria lewa4
galeria lewa5
galeria lewa6
galeria lewa7
galeria lewa8

Kalendarz wydarzeń

październik 2021
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Partnerzy

 

 

    

   

  

  

 

POL-67

Z cyklu: „Nowe załogi klasy Korsarz”


Poniżej znajdziecie wywiad z braćmi Wrzecionek, nowymi członkami naszego Stowarzyszenia, których rozpoznacie po numerze na żaglu POL-67

Zapraszamy do lektury!

pytajacy: proszę, przedstawcie się

odpowiadający: Bartek i Michał Wrzecionek, jesteśmy braćmi. Pochodzimy z Kielc, ale studiujemy w Warszawie. Pasję do żeglarstwa dzielimy chyba od zawsze, a przynajmniej od bardzo, bardzo dawna.

 
 

pytajacy: Jakie macie doświadczenie żeglarskie?

odpowiadający: Obaj jesteśmy żeglarzami jachtowymi, sternikami motorowodnymi oraz młodszymi instruktorami żeglarstwa. Uczyliśmy się i uczyliśmy innych żeglować w 33 Kieleckiej Harcerskiej Drużynie Żeglarskiej „Pasat”. Bartek dodatkowo od kilku lat jest członkiem kieleckiego Klubu Morskiego Horn. Z kolei Michał od niedawna jest sędzią klasy II PZŻ. Przygodę z regatami rozpoczynaliśmy od udziału w PPJK, następnie „przesiedliśmy się” na Omegę. Przygodę z Korsarzem dopiero zaczynamy, ale mamy już pierwszą lokalną imprezę za sobą i to tyle, albo aż tyle w dobie pandemii i biorąc pod uwagę, że sprzęt kupiliśmy stosunkowo niedawno.

pytający: chodzą plotki, ze najszybsi bracia kupili najszybszego Korsarza, takie połączenie stawia was w roli faworytów, jak wy to widzicie?

odpowiadający: Jak to Michał mówi – już za 4 lata Polska będzie mistrzem świata! Bartek na razie traktuje to sformułowanie jako żart. Zobaczymy jak to będzie, musimy najpierw strymować sprzęt pod siebie, potrenować i opanować technicznie łódkę. To nasz plan na przyszły sezon. Pływać ładnie, a wtedy czołówka i medale przyjdą z czasem. W końcu trening czyni mistrza. Będziemy dążyć do rozwoju swoich umiejętności jak najlepiej się przy tym bawiąc.

pytający: jakie macie plany startowe w sezonie 2021 i co mówi wam skrót KEC21?

odpowiadający: Korsar Euro Cup 2021! Mamy jak najbardziej w planach tę imprezę. Na pewno chcemy wziąć udział również w kilku innych regatach korsarskich. Najpierw jednak planujemy trochę poćwiczyć na naszym lokalnym zalewie, by lepiej opanować łódkę, a później ruszamy w świat!
 
 

pytający: czy możecie nam zdradzić nazwę waszej łódki i kiedy zamierzacie ja oficjalnie ochrzcić, jak na Korsarzy przystało?

odpowiadający: Nazwa to „Aspre” od nazwy wiatru. W drużynie harcerskiej mieliśmy taką tradycję, że jachty nazywane były nazwami różnych wiatrów jak pasat czy bryza. Stwierdziliśmy, że to fajny pomysł. Szukaliśmy nazwy osobno, a później okazało się, że obaj wybraliśmy właśnie Aspre i tak już zostało. Co do chrztu to mamy nadzieję, że uda się go zorganizować na pierwszych regatach, na które będziemy mieli możliwość pojechać w tym sezonie.

pytający: czego wam życzyć na ten sezon regatowy?

odpowiadający: Szczęścia debiutantów i możliwości wzięcia udziału w jak największej ilości regat!

A wiec życzymy wam, szczęścia debiutantów oraz jak największej ilości regat, a z mojej strony, fantastycznej zabawy na wodzie i na lądzie!

Wywiad z braćmi Wrzecionek przeprowadził:
B.K