Aktualne zdjęcia

galeria lewa
galeria lewa1
galeria lewa10
galeria lewa11
galeria lewa12
galeria lewa13
galeria lewa14
galeria lewa15
galeria lewa16
galeria lewa17
galeria lewa18
galeria lewa19
galeria lewa2
galeria lewa20
galeria lewa3
galeria lewa4
galeria lewa5
galeria lewa6
galeria lewa7
galeria lewa8

Kalendarz wydarzeń

kwiecień 2021
P W Ś C Pt S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Partnerzy

 

 

    

   

  

  

 

Z cyklu: „Nowe zalogi klasy Korsarz” POL-66

 Z cyklu: „Nowe zalogi klasy Korsarz”

Poniżej znajdziecie krótki wywiad z nową, szczęśliwą (mam nadzieję) właścicielką Korsarza. Zachęcamy do lektury, a wszystkim zawodnikom życzymy fantastycznej zabawy na wodzie i na lądzie!

pytajacy: proszę, przedstaw sie

odpowiadajaca: Cześć, Nazywam się Milena Maciuszko i faktycznie od maja tego roku jest szczęśliwą właścicielką Korsarza. Jest to nowa dla mnie klasa i w sierpniu będę debiutować biorąc udział w pierwszych regatach. Żeglarstwem regatowym zajmuję się od 2 lat, ale z dużą intensywnościa. Od tego roku również należę do Sailing Legia. Jako Sailing Legia 2 pływamy w Polskiej Lidze Żeglarskiej.

 


pytajacy
: dlaczego właśnie Korsarz?

odpowiadajaca: Zależało mi na klasie, która jest nadal aktywna, która się sciga i daje możliwości weryfikowania umiejętności na regatach. Korsarz nie wymaga dużej załogi, jest sternik i trapezowy, co również ułatwia kwestie organizacji spotkań treningowych, ale za to bardzo podnosi poprzeczkę w regatach ze względu na obługę łódki. Również nie sposób nie wspomnieć o dużej pomocy okazanej przez osoby związane z klasą Korsarz w Polsce, które służą wsparciem w znalezieniu łódki.

 

pytajacy: bedziecie to zaloga czysto damska, czy raczej mieszana?

odpowiadajaca: To prawda, były plany, aby stworzyć damską załogę i mam nadzieję, że może kiedyś mi się to uda. Natomiast to na czym mi zależy, to to, żeby załoga była zgrana. Dlatego jak tylko możemy to trenujemy, aby wiedzieć czego możemy od siebie oczekiwać jak i również sukcesywnie eliminować błędy. Doświadczenie sternika i załoganta oddzielnie jest bardzo ważne, ale chyba nawet ważniejsze są wspólne godziny spędzone na wodzie. Mam to szczęście, że trafiłam na Wojtka Ananincza, który jest równie zaangażowany w żeglarstwo regatowe jak ja, więc cel jest prosty - jak najwięcej zaprezentować w nadchodzących Mistrzostwach Polski, a potem cały czas dążyć do podnoszenia umiejętności i formy.

 

pytajacy: Jakie masz doświadczenie żeglarskie?

odpowiadajaca: Tak jak już pisałam moje doświadczenie regatowe jest krótkie, ale dość intensywne. Mam za sobą starty w regatach w klasie Omega, Simga, Mariner 600. W tym roku również wiele doświadczenie i umiejętności przynosi nam start w Polskiej Lidze Żeglarskiej. Na pewno jeszcze wiele musimy się nauczyć, dlatego trenujemy. A podobno trenuje ten, kto się boi :) My na pewno czujemy respekt przed innymi doświadczonymi załogami i mamy świadomość, że jeszcze wiele sezonów nauki przed nami, ale cel na przyszłość jest jasny – pudło w Mistrzostwach Polski i będziemy dążyć sukcesywnie do jego osiągnięcia.

 

pytajacy: wiem, że wasz pierwszy start bedzie w Charzykowie podczas Mistrzostw Polski, jaki cel sobie wyznaczylas?

odpowiadajaca: Cel jest na pewno, aby poznać ludzi skupionych wokół klasy Korsarz i dobrze się bawić. Ale wiadomo, że jedziemy, żeby się ścigać na wodzie. A tutaj chcę zweryfikować nasze umiejętności, możliwości łódki i powalczyć o jak najlepszy wynik. Mam swoje cele prywane, ale pozwól, że nie będę ich zdradzać :) To jest nasz debiut, jest wiele niewiadomych :)

 

pytajacy: powiedz coś o Twojej nowej łódce, co to za konstrukcja i z  jakim numerem na żaglu będziesz startować ?

odpowiadajaca: Łódka, którą kupiłam to egzemplarz wyprodukowany w 1980 roku w stoczni Mader. Jest to konstrukcja laminowana z drewnianym pokładem. Jak określiła to moja koleżanka, wygląda jak skrzypce jej córki :) Mój numer na żaglu to POL 66.

 

 

pytajacy: czy jesteś świadoma tego, że każda zmiana nazwy łódki wiąże się z chrztem i to jeszcze przed startem w pierwszych regatach ?

odpowiadajaca: Teraz już jestem świadoma. W takim razie już nie mogę się doczekać regat w Charzykowie!

 

Dziękuję za wywiad!

Rozmawiał:
Bogdan Knitter