Aktualne zdjęcia

galeria lewa
galeria lewa1
galeria lewa10
galeria lewa11
galeria lewa12
galeria lewa13
galeria lewa14
galeria lewa15
galeria lewa16
galeria lewa17
galeria lewa18
galeria lewa19
galeria lewa2
galeria lewa20
galeria lewa3
galeria lewa4
galeria lewa5
galeria lewa6
galeria lewa7
galeria lewa8

Kalendarz wydarzeń

lipiec 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Partnerzy

 

 

    

   

  

  

 

PUCHAR MECHELINEK 2017 - podsumowanie

 

I Regionane Regaty Północnej Floty Korsarz

Mechelinki 10-11 czerwiec 2017

Regaty za nami . Zwycięzców i pokonanych poznaliśmy ale dla porządku przypominamy ich na końcu tej relacji. A dla tych co nie dotarli nad Zatokę Gdańska parę słów jak to wszystko wyglądało.
Wybraliśmy Mechelinki bo pracują tam i prowadzą klub fajni ludzie. Naprawdę nie wiele nam było trzeba żeby dogadać szczegóły i zorganizować imprezę. Jak na „regionalną” imprezę w naszej strefie liczyliśmy na 5 do 7 łódek i ….rzeczywiście było nas 5 załóg. Pewnie że im więcej tym lepiej ale nasza flota jeszcze niezbyt duża a projekt regat regionalnych dopiero się rozkręca. Akwen regatowy na Zatoce Gdańskiej spełniał chyba wszystkie wymagania naszej grupki: trasa typu trójkąt i śledź wiatru wystarczająco do ścigania brak dużej fali po prostu wszystko tak jak powinno być ( no może były mankamenty ale o tym później) .
Na starcie mieliśmy 5 łódek 4 z naszej floty i Tuńczka 2 z centralnej co było dla nas miłym zaskoczeniem i …. Aaa nobilitacją (Uprzedzając fakty Martinez z Wirusem przyjechali , pochwalili , wygrali i odjechali. A nam pozostało trenowanie . ) . Przy pierwszym starcie było trochę zamieszania i część załóg wyruszyło na trasę ze sporym opóźnieniem ale jak się okazało później stawka była tak wyrównana że możemy powiedzieć , że nikomu z tego powodu krzywda się nie stała. Walka była na trasie mocna a do przetasowań dochodziło dość często . Uczciwie trzeba przyznać że Tuna2 była załogą najrówniej pływającą i najszybszą wygrywając 4 z 7 wyścigów. Dwa zwycięstwa przytulił Ronin a jedno debiutancko Jacobson.

 

Chciałbym także nadmienić , że przyznałem osobiście nagrodę załodze Dzidzioka za największą ilość wywrotek na regatach = 2 .
Atmosfera na wodzie była doskonała a w Marinie tylko ją podkręcaliśmy.

Mankamenty:
Tak bo jak zawsze przy nowych projektach takie się pojawiły.  Regaty odbyły się w ramach Pucharu Kaszub w których startowały Optymisty, Lasery i Omegi . To spowodowało znany nam z innych regat zamęt choć muszę przyznać, że oprócz startów i długich przerw między biegami nie wpłynęły one na standard rywalizacji. Organizatorzy na tyle dobrze opracowali procedurę i trasę, że konfliktów prawie nie było.

Podsumowanie:
Ze słów Martineza ( obiektywny gość, nic go nie namawialiśmy) wynika , że impreza była fajna. Lokalizacja urokliwa a ludzie w Stowarzyszeniu Port Mechelinki bardzo otwarci, chętni do pomocy i współpracy. A więc z dużym prawdopodobieństwem wrócimy tam znowu .

Podziękowania:
Stowarzyszeniu Port Mechelinki za organizacje
Bartkowi Bartnickiemu za koordynacje
Piotrowi Łopuchinowi za wsparcie
Arkowi Bernatowi za pomoc
Łukaszowi Domańskiemu za pomoc